Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

u Misaky

Michael Powell

 


  
Michael Powell
Pro ty z vás, kteří neznají desing Michaela Powella, zde je stručný popis jeho díla. Michael je především umělcem, ale umělec s jedinečným a rozeznatelným stylem, který svá díla vkládá do vyšívání. U nás se říká jeho dílům " Pokřivené domečky " a mnoho vyšívaček hned ví o koho jde. Jeho láska staveb a architektury, jsou hlavní inspirací pro jeho práci, a to zpravidla vytvořené  perem, tuší a akvarelem.  Akvarel paletu - nahrazuje velká barevná škála bavlnek Anchor nebo vlna. Tuš nahradily dokonalé linie bavlnek. A výšivky se staly  dokonalým médiem pro další rozvoj jeho stylu.  Jeho kolekce jsou vytvořeny pro několik druhů stehů. křížkový steh, plný steh, zadní steh, francouzské uzlíky, no prostě si můžete vybrat co je libo. Jeho námětem jsou toskánské chaty a majáky, španělská města, řecké ostrovy, Benátky Palazzo, kaple, ulice, církev, kostel, pohádkový hrad, tajná zahrada či sbírkové domky Francie, nádoby s květinami. Nejvíce se mi líbí Světla vánoc, serie mini domků a chatek. Za své obrazy obdržel mezinárodní uznání a ocenění. 
     

Tak jsem se i já zakoukala do  těchto obrázků. Co dodat, snad to, že mě fascinují barvy -  jasné bez přidání zdobnosti. Na mnoha z nich je měsíc a hvězdy což je zase spojitost s mou oblibou nebe jak v zimě tak v noci. A jeho vyjádření vánoc je prostě kouzelné. Jeho obrázky znázorňují stavby z různých koutů země a velký důraz se klade na obšití a vytažení kontur objektů. No prostě naprvní pohled jednoduchost na ten druhý rafinovanost. Velká srdce na některých objektech jsou prostě famózní. V každém z nich jak jsem pečlivě zkoumala je nějaký detail, který přitáhne zrak. Moc se mi líbí ztvárnění lampionů. Oni prostě září :-) i v té výšivce. Je to neskutečná podívaná na rejd ve městě bez přítomnosti lidí. Což je velmi unikátní zachycení všech prvků a v pravení do děje. Člověka každý obrázek vtáhne a přiznám se, že jako malá holka bych o takovém městě plném lampionů a veselí snila. Obrázků  je mnoho a všechny samozřejmě vyšívat nemohu a nebudu, ale ráda bych si vytvořila malou galerii těchto skvostů.
jeho stránky jsou   www.michaelpowellart.co.uk 

Vyšité:
Mini Christmas Window 1 a 2

Tahle mini  serie se  vyšívala sama naprosto úžasně až mě to samotnou překvapilo, jeden obrázek 12 hodin. A to obšívání je také velmi dobré, obrázek vás sám navádí kam jaká nitka má vést.

    
 

 

TOPlist